Segítségükkel lehetőségünk nyílik arra, hogy támogassuk kiemelten tehetséges tanulóinkat abban, hogy részt vehessenek tanulmányi versenyeken, táborokban. Támogatjuk továbbá a tanulmányi kirándulásokat és színházlátogatásokat.
Ettől az évtől alapítványunk aktívan részt vesz a nagy hagyományokra visszatekintő Öregdiákok Baráti Találkozójának éves megrendezésében. A befolyt támogatásból továbbra is jutalmazzuk az ÖDBK által alapított díjjal azokat a végzős diákokat, akik a gimnáziumi évek alatt kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, öregbítették iskolánk hírnevét.
Köszönettel:
Kőszegi Zsanett |
„nekem a kérés nagy szégyen, |
A Tinódi Gimnáziumért Alapítvány az alapító okiratban megfogalmazottak szerint pártoktól független szervezetként a következő célokat valósítja meg és az alábbi feladatokat látja el:
Segíti és támogatja
- az oktatás hatékonyabbá tételét és tartalmi megújítását
- az iskolai diákönkormányzat tartalmas működését, a gyermek- és ifjúsági érdekképviseletet
- a diákok önállóságra, közösségi életre, a demokratikus jogok gyakorlására és kötelességtudatra nevelését
- felhívásaival a diákok pályázati kultúrájának fejlődését
- a kulturális örökség megóvását, a város történeti és természeti értékeinek feltárását és megőrzését
- a tudományos tevékenységet, kutatást
- a nevelést, oktatást, képességfejlesztést, ismeretterjesztést
- a természet-, állat és környezetvédelmet
- a sporttevékenységet
Az alapítvány
- felkutatja a céljai megvalósítását segítő anyagi és egyéb eszközöket, gazdálkodik vagyonával
- ebből pályázatok útján támogatásokat nyújt
- alapítványi díjat létesít
Az alapítvány kuratóriuma működési szabályzatának megfelelően legalább évi két ülést tart, ezen:
- megvitatja a rendelkezésre álló összeg felhasználásának mértékét és a pályázatok útján támogatandó tevékenységek főbb területeit
- dönt a benyújtott pályázatok támogatásáról
- az első kuratóriumi ülést követően és a tanévzárón ünnepélyesen kihirdeti a pályázatok eredményeit, a nyertesek névsorát.
A kuratórium a pályáztatás útján történő forráselosztással fejleszteni kívánja a diákság pályázati kultúráját, és a tanulók, diákok, diákközösségek kezdeményezőkészségét. A pályázatok általános és egyetlen feltétele, hogy megfeleljenek az alapítvány céljainak.
A kuratórium támogatja
- a nyelvtanulást: A benyújtott pályázatok figyelembevételével a felsőfokú, ill. a kettő vagy több középfokú C-típusú nyelvvizsgával rendelkező diákok a nyelvvizsga díjának a rendelkezésre álló keretösszeg által megszabott határokon belül rendelkezésre álló részét megtéríti.
- a továbbtanulást
- a kultúrtevékenységet: A tanulók aktív (önképzőkör, diákklub, a diákírók, diákköltők országos találkozóján való részvétel,), mind a passzív (pl. színházlátogatás) tevékenységét.
- a képzőművészeti tevékenységet: Az iskolánkban magas színvonalon működő, nemzetközi sikereket is elérő rajzszakkör tevékenységének, ill. az egyes tehetséges szakköri tagok javadalmazása és az iskolai énekkar támogatása.
- Az iskolánkban hagyományosan minden évben megrendezett, az egész tanévet átfogó osztályok közötti műveltségi vetélkedőt.
- a kiemelkedő tanulmányi munkát: A pénzdíjas tanulmányi versenyeken eredményesen szereplő diákjaink nevezési díját, a verseny jellegéből adódó költségeket a pályázónak visszatéríti.
- az iskolán kívüli ismeretszerzést: Pl. az ÖKO-tábor megrendezését, sátrak és hálózsákok vásárlására biztosított támogatást a gimnáziumon belül működő Túratábor számára.
- a sporttevékenységet: Pl. az admonti Stiftgimnáziummal fenntartott testvériskolai kapcsolat keretében évente megrendezett sítábor megrendezését, ill. a kiemelkedő tanulmányi és sporteredményeket felmutató diákok kedvezményes részvételét.