29 30
Tinódi Gimnáziumért Alapítvány Kréta - elektronikus napló High-tech Biolabor
A+ A-
Tinódisok a Csató Béla Röplabda Emlékversenyen

A Szombathelyi Szolgáltatási SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma idén is megszervezte a népszerű Csató Béla Röplabda emlékversenyt 43. alkalommal. Leány- és fiúcsapatunk is meghívást kapott a rangos sporteseményre. November 28-án a lányok, november 29-én a fiúk mérkőzései folytak az egész napos rendezvényen. Számunkra az amatőr diákolimpiára való felkészülés és játéktapasztalat szerzése volt a verseny célja. Kilenc csapatból állt a mezőny, így 4-4 mérkőzést játszhattunk mindkét napon.

A tinódis leányok a Szombathelyi Szolgáltatási Szakképzési Centrum Oladi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája és a Szombathelyi Szolgáltatási SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolája ellen játszották a csoportmérkőzéseket. Csoport harmadikként az alsóházban mérkőzhettek meg a Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Savaria Szakképző Iskolája és a ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium csapataival. Végül a 8. helyen zártuk a tornát.

Nagyon szépen alakult a lányok játéka. Az elején a meccsrutin hiánya még meg-megmutatkozott, voltak apróbb figyelmetlenségek miatt vesztett pontok, ám végül sikerült ügyes nyitásokkal és támadójátékkal sok pontot szerezni, meccset, szettet nyerni és szoros mérkőzéseket játszani. Összességében meg vagyok velük elégedve.

Eredmények:

Tinódi–Olad: 0:2 (7:25; 19:25)

Tinódi–HBSZ: 0:2 (15:25; 9:25)

Tinódi–Savaria: 2:0 (25:16; 25:13)

Tinódi–Bolyai: 1:2 (14:25; 25:23; 10:15)

11.D

A fiúk csapata a csoportmeccsek során nagy csatában kapott ki mindkét mérkőzésen az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium csapata és a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium csapata ellen. Csoport harmadikként a 7-9. helyért játszhattak a Nagy Lajos Gimnázium csapata és a Gépipari és Informatikai Szakgimnázium csapata ellen. Sajnos, mindkét mérkőzésen 2:1 arányban óriási csatában maradtak alul, nem sikerült győzni, ám a verseny alatt a fiúk jelesre vizsgáztak csapatszellemből, összetartásból, küzdeni akarásból és pozitív hozzáállásból.