Kalandpark
Strandröplabda bajnokság
Streetball bajnokság
Strandfoci

A tanév utolsó napjai az egészséges életmód, a szabadban és a strandon űzhető sportágak jegyében zajlottak a sárvári Tinódi Gimnáziumban. A már második alkalommal megrendezett programon az a cél vezérelt bennünket, hogy olyan lehetőségeket, tevékenységeket kínáljunk tanulóinknak, amelyek szabadidőben, baráti körben is űzhetőek, a program maga pedig alkalmazkodjon a helyi lehetőségekhez.

1. nap programja: 2013. június 12.

Az iskola minden tanulóját érintő programhoz csatlakoztak a szlovén partneriskolák diákjai is. Helyszíne a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő uszodája és a kalandpark volt. A program 8 órától 12 óra 30 percig tartott. A diákok nagy élvezettel vettek részt a feladatok teljesítésében.

1. helyszín: Uszoda és Wellnessfürdő

Osztályonként minimum 6, maximum 10 fő vett részt a programon, ahol a tanulóknak játékos vízi vetélkedőt, úszóversenyt szerveztek az iskola testnevelő tanárai.

Vízi vetélkedő eredmények

Első hely: 9.D

Második hely: 10.A-10.C

Harmadik hely: 12.A

2. helyszín: Kalandpark

A tanulók játékos vetélkedőn, csapatépítő feladatokon vettek részt, illetve kipróbálhatták a kötélpálya állomásait.

A program lebonyolítója Baán Balázs vezetésével a kalandpark személyzete volt.

Kalandpark eredmények

Első hely (döntetlen): 10.A és 12.A

Második hely: 11.B

Harmadik hely: 11.C

2. nap programja: 2013. június 13.

A szabadban és a strandon űzhető labdajátékok napja. A tanulók egyénileg szervezett csapatokban vehettek részt a vetélkedőn. Előzetes nevezés alapján 3 sportág közül választhattak: strandröplabda, strandlabdarúgás, streetball kosárlabda. Az első két program helyszíne a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő pályái, a harmadik program helyszíne a Tinódi Gimnáziumban volt.

Strandröplabda eredmények

20 vegyes csapat (összesen 100 fő) versengett egyenes kieséses rendszerben a bajnokságon. A 16-os táblára kerülés 1x15 pontig tartó mérkőzéseken dőlt el. Majd a legjobb nyolc közé kerülésért folyt a küzdelem.

A legjobb négy közé a következő csapatok jutottak:

• 11.A osztály csapata: Fehér Buda, Kardos Patrícia, Skublics Márk, Szabó Roland és Wágner Zoltán (IV.)
  • A 11.B és a 12.B osztályból álló csapat: Nardai Viktória, Nagy Virág, Szélessy Vivien, Kasza Kornél, és Dohi Zoltán (I.)
  • 13. szakképzős csapat: Szakács Lucia, Mészáros Ramóna, Bertha Martin és Géczi Richárd (II.)
  • 9.C és 9.A osztályból: Gulyás Fanni, Gulyás Vivien, Kucsera Melitta és Németh Balázs (III.)

A döntőbe kerülés két, 15 pontig tartó játszmában dőlt el. Végül a 13. szakképzős osztálynak és a 11.B-12.B osztálynak sikerült bekerülnie. A döntő 2 nyert játszma erejéig, 25 pontig tartott. 2:1 arányban a 11.B és a 12.B osztályból álló csapat: Nardai Viktória, Nagy Virág, Szélessy Vivien, Kasza Kornél, és Dohi Zoltán nyert.

A bronzérmet a 9.C és 9.A osztályból álló csapat nyerte.

Nagy lelkesedéssel játszottak a csapatok, az időjárás is kedvező volt, igazi strandidő.

Strandlabdarúgó bajnokság eredmény

A strandlabdarúgó bajnokságra 8 csapat nevezett, két 4-es csoportban játszottak selejtezőt a döntőbe jutásért. Így minden csapat legalább 3 mérkőzést játszott.

12.A

A selejtezők után a csoportok 2. helyezett csapatai a 3-4. helyért versenyeztek, a csoportok 1. helyezettjei a döntőben az 1-2. helyért játszottak.

3. nap programja: 2013. június 14.

Az iskola minden tanulóját érintő program zajlott, amelyet osztálykeretben az osztályfőnökök vezetésével az egészséges életmód jegyében töltöttünk el. Voltak kirándulók, tekézők, túrázók, stb.

Ezen sportágak megismertetésével szeretnénk a tanulókat visszacsábítani olyan aktív szabadidős sporttevékenységekhez, amelyeket szívesen játszanak. Célunk visszaadni a közös és valós játék élményét az egyre népszerűbb virtuális számítógépes játékokkal szemben. A sportágak kiválasztásában döntő tényező volt, hogy a nyári szünetben is űzhetőek legyenek, mikor az iskolai testnevelés órák szünetelnek, így a gyerekek nem jutnak megfelelő mozgásingerhez. Ennek megfelelően fontos volt, hogy lendületesek és vonzóak legyenek a fiatalok számára.