Készült: Szombathely, Sugár úti Atlétikai Stadion 2016. 10. 13. 9.30 óra
A verseny tizedik alkalommal került megrendezésre Szombathelyen. A megye legnagyobb középiskolás atlétikai versenye nagy érdeklődés mellett, jó időben zajlott.
A verseny rangját emelte partner iskolánk, az Admonti (Ausztria) Stiftsgymnazium csapatának a versenyen való részvétele.
A fiú és leány pontverseny győztesei egy évre elnyerik a Tinódi vándorserleget, valamint megkapják annak kicsinyített mását.
Résztvevő iskolák:
- Admonti Stiftsgymnazium, Ausztria
- Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
- Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium
- Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola és Szakközépiskola
- Gépipari, Informatikai Műszaki Szakközépiskola és Kollégium
- Szombathelyi Szolgáltatási SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma, Szombathely
- Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg
- Szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely
- Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
- Rázsó Imre Szakközépiskola és Szakiskola, Körmend
- Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium
- Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
- Szombathelyi Szolgáltatási SZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskolája, Sárvár
- FVM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium,Vép
Résztvevők száma: 492 tanuló
Fiú pontverseny:
1. | Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | 151 pont |
2. | Jurisich Miklós Gimnázium, Kőszeg | 107 pont |
3. | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | 93 pont |
4. | Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola, Sárvár | 79 pont |
5. | Gépipari, Informatikai Műszaki Szakközépiskola és Kollégium | 68 pont |
6. | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | 49 pont |
7. | Rázsó Imre Szakközépiskola és Szakiskola, Körmend | 34 pont |
8. | FVM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium,Vép | 24 pont |
9. | Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium | 20 pont |
10. | Szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium | 13 pont |
11. | Admonti Stiftsgymnazium, Ausztria | 11 pont |
12. | Szombathelyi Szolgáltatási SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma | 7 pont |
Leány pontverseny:
1. | Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | 116 pont |
2. | Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola, Sárvár |
106 pont |
3. | Jurisish Miklós Gimnázium, Kőszeg |
80 pont |
4. | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | 70 pont |
5. | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | 63 pont |
6. | Szombathelyi Szolgáltatási SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma, Szombathely | 36 pont |
7. | Admonti Stiftsgymnazium, Ausztria | 26 pont |
8. | Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely |
14 pont |
9. | Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium | 7 pont |
10. | FVM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium,Vép | 6 pont |
11. | Rázsó Imre Szakközépiskola és Szakiskola, Körmend | 5 pont |
Legjobb Tinódis egyéni eredmények versenyszámonként:
Helyezés |
Név |
Eredmény |
100 m síkfutás |
||
3. |
Pethő Léna |
14,2 |
4. |
Szabó Márton |
11,8 |
4. |
Németh Tifani |
14,3 |
5. |
Németh Katrin |
14,8 |
6. |
Máthé Ádám |
12 |
8. |
Nardai Daniella |
14,9 |
800m síkfutás |
||
3. |
Joó Gergő |
2:25,5 |
4. |
Szele Boglárka |
2:57,6 |
5. |
Takács Zsófia |
3:10,8 |
6. |
Tar Ádám |
2:31,6 |
6. |
Máthé Ádám |
2:28,3 |
6. |
Szalai Katalin |
3:11,8 |
1500 m síkfutás |
||
4. |
Darics Nikolett |
6:42,1 |
5. |
Sebesi Patrik |
05:06,7 |
6. |
Mester Evelin |
6:57,4 |
7. |
Eckert Réka |
7:08,9 |
3000m síkfutás |
||
5. |
Góczán Pál |
11:29,8 |
Távolugrás |
||
1. |
Szabó Márton |
6,2 |
4. |
Pap Cintia |
4,47 |
5. |
Nardai Daniella |
4,28 |
8. |
Szalai Katalin |
3,87 |
Magasugrás |
||
1. |
Németh Tifani |
150 |
1. |
Fájer Sára |
145 |
3. |
Pungor Bendegúz |
165 |
5. |
Horváth Dominik |
160 |
Súlylökés |
||
4. |
Bokor Barbara |
8,54 |
5. |
Vígh Henrietta |
7,95 |
4. |
Nagy Alexandra |
7,21 |
5. |
Kósi Doroti |
7,12 |
6. |
Pék Marcell |
9,78 |
4x100m váltó |
||
2. |
STG férfi váltó |
48,2 |
4. |
STG női váltó |
57,1 |
4X400m váltó |
||
3. |
STG női váltó |
05:04,5 |
5. |
STG férfi váltó |
04:01,4 |